Nowości
wydawnicze

Roztocze

Polesie

województwo podkarpackie

Sklep

Wydawnictwo

Archiwum

Zamówienia

  • e-mail:
    pwlad@interia.pl

 

Mapa Okolice Rzeszowa
Skala 1:60 000

Mapa Grzęda Sokalska i Pobuże
Skala 1:100 000

 

 

Mapa Grzęda Sokalska i Pobuże

Grzęda Sokalska i Pobuże. Mapa turystyczna. Skala 1:100 000. Publikacja wydana staraniem Stowarzyszenia "Czajnia" z Tomaszowa Lubelskiego, przy współpracy Wydawnictwa Turystycznego Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-33-7), Rzeszów 2022 r., format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa przedstawia cały obszar Grzędy Sokalskiej i Kotliny Pobuża należący do Polski oraz spore fragmenty obu tych regionów położone w granicach Ukrainy. W zasięgu mapy znalazły się takie miejscowości turystyczne, jak m.in.: Dołhobyczów, Jarczów, Komarów, Kryłów, Lubycza Królewska, Łaszczów, Mircze, Rachanie, Tomaszów Lubelski, Tyszowce, Ulhówek (w granicach Polski) oraz Bełz, Czerwonohrad, Dobrotwór, Iwanicze, Kamionka Strumiłowa, Mosty Wielkie, Radziechów, Rawa Ruska, Sokal, Tartaków, Uhnów (w obrębie Ukrainy). Miłośnicy historii znajdą na mapie przebiegi dawnych granic politycznych: Galicji i Królestwa Polskiego (do 1914 r.), niemieckiego Generalnego Gubernatorstwa i Związku Radzieckiego (z lat 1939-1941) oraz wschodniej granicy Polski przed akcją H-T (z lat 1944-1951). Na mapie zaznaczono także sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i kajakowej. Aktualne wydanie zawiera siatkę współrzędnych geograficznych zgodną z GPS (system WGS84). Na odwrocie mapy znajdują się fotografie oraz opisy miejscowości położonych w części polskiej w układzie alfabetycznym. Na rewersie mapy znajdziemy też omówienie wybranych tematów, takich jak m.in.: pomnik największej bitwy kawaleryjskiej XX wieku pod Komarowem, akcja H-T, uroczystości transgraniczne. Uzupełnieniem treści są informacje praktyczne, takie jak zasady przebywania w strefie nadgranicznej oraz adresy noclegów i placówek gastronomicznych. Autorami tekstu i fotografii są Robert Gmiterek, Robert Kowalski, Andrzej Kudlicki, Konrad Jóźwik, Leszek Lichołat, Mateusz Patro, Grzegorz Pawłowski, Marcin Rechulicz, Paweł Wład.

Publikacja bezpłatna (po opłaceniu kosztów przesyłki)

Mapa Okolice Rzeszowa

Okolice Rzeszowa. Mapa turystyczna. Skala 1:60 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-31-3), Rzeszów 2022 r., format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa obustronna o szczegółowości mapy topograficznej, na jednej stronie prezentowana jest część południowa z Pogórzem Karpackim, na odwrocie – część północna obejmująca środkowy fragment Kotliny Sandomierskiej. W zasięgu mapy znajdują się m.in. takie miejscowości turystyczne, jak: Głogów Małopolski, Kolbuszowa, Leżajsk, Łańcut, Sokołów Małopolski (arkusz północny) oraz Błażowa, Brzozów, Dynów, Frysztak, Korczyna, Krosno, Odrzykoń, Strzyżów, Tyczyn, Wielopole Skrzyńskie (arkusz południowy). Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej, konnej, wodnej, nordic walking oraz ścieżek edukacyjnych i spacerowych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Aktualne wydanie zawiera siatkę współrzędnych geograficznych zgodną z GPS (system WGS84) oraz długości szlaków z dokładnością do 0,1 km.

Cena detaliczna brutto 7,35 zł

 

Droga św. Jakuba z Brzozowa do Pilzna. Przewodnik pielgrzyma i turysty

Marek Olszewski, Droga św. Jakuba z Brzozowa do Pilzna. Przewodnik pielgrzyma i turysty. Zabytki, rezerwaty przyrody, historyczne miejsca, miasta i wioski. Wydanie pierwsze, Rzeszów 2021 (ISBN 978-83-66637-24-5), 148 kolorowych stron, format 14 x 20 cm, oprawa miękka, klejona, liczne mapki i fotografie. Przewodnik prezentuje jeden z wariantów Drogi św. Jakuba rozpoczynający się w Brzozowie na Podkarpaciu, a kończący się w Pilźnie, gdzie łączy się z Drogą św. Jakuba Via Regia, wiodącą do Santiago de Compostela. Droga opisana w przewodniku wiedzie przez m.in. Starą Wieś koło Brzozowa, Blizne, Czarnorzeki, Zamek w Odrzykoniu, Rzepnik, Strzyżów, Wielopole Skrzyńskie, Głobikową, Dobrków i Pilzno. Przedstawione są też liczne miejscowości i obiekty w pobliżu szlaku (Kombornia, Korczyna, Głobikówka i wiele innych).

Waga z opakowaniem 0,25 kg

Cena detaliczna brutto 42,84 zł

Krasnobród. Plan miasta

Krasnobród. Plan miasta. Skala 1:16 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-34-4), format 29,5 x 21 cm, po złożeniu 14,75 x 10,5 cm. Publikacja wydana w 2023 roku na zlecenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnobrodzie. Mapa przedstawia obszar miasta Krasnobrodu z wyróżnionymi obiektami o walorach turystycznych i rekreacyjnych. Na planie zaznaczono aktualne przebiegi szlaków pieszych, nordic walking, rowerowych oraz ścieżek spacerowych i edukacyjnych. Na rewersie planu zamieszczono podstawowe informacje o Krasnobrodzie i jego walorach oraz 11 fotografii najważniejszych obiektów miasta.

Mapa dostępna w punkcie Informacji Turystycznej w Krasnobrodzie

www.krasnobrod.pl

 

Mapa Rowerem po Roztoczu

Rowerem po Roztoczu. Mapa turystyczna. Skala 1:100 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2022 (ISBN 978-83-66637-28-3), format 670 x 945 mm (układ pionowy), składana do formatu 135 x 190 mm. Publikacja wydana na zamówienie gmin uczestniczących w projekcie "Rowerem po Roztoczu". Mapa przedstawia obszar Roztocza i okolic od linii Turobin - Biłgoraj - Tarnogród - Radawa na zachodzie po linię Grabowiec - Rachanie - Rawa Ruska na wschodzie. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej oraz liczne obiekty o walorach turystycznych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Na rewersie znajdują się opisy atrakcji turystycznych w 12 gminach Roztocza i okolic: Adamów, Bełżec, Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Jozefów, Krasnobród, Lubycza Królewska, Narol, Susiec, Szczebrzeszyn, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec.

Cena detaliczna brutto 7,35 zł

 

Sezon na Roztocze i okolice. Mapa turystyczna. Skala 1:100 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-30-6), format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa wydana w maju 2022 r. na zlecenie Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Mapa przedstawia obszar Roztocza Zachodniego, Roztocza Środkowego i Równiny Biłgorajskiej (Puszczy Solskiej z Lasami Janowskimi) od Szastarki na północnym zachodzie po Lubyczę Królewską na południowym wschodzie i od Rudnika nad Sanem i Krzeszowa na południowym zachodzie po Grabowiec na północnym wschodzie. W zasięgu mapy znajdują się takie ważne miejscowości turystyczne, jak: Zamość, Biłgoraj, Frampol, Janów Lubelski, Józefów, Krasnobród, Susiec, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec oraz obszar Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na mapie zaznaczone są obiekty o walorach turystycznych i rekreacyjnych oraz aktualne przebiegi szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, konnych oraz kajakowych na tle sieci drogowej i kolejowej, pokrycia terenu i wód oraz obszarów ochrony przyrody.

Mapa dostępna w Stowarzyszeniu Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec,
22-470 Zwierzyniec, ul. Słowackiego 2, e-mail: agrozwierzyniec@wp.pl, tel. 600 338 318
oraz na targach turystycznych i imprezach turystycznych w regionie

Powiat lubaczowski

Powiat lubaczowski. Mapa turystyczna. Skala 1:75 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2021 (ISBN 978-83-66637-21-4). Publikacja wydana na zlecenie Powiatu Tomaszowskiego. Mapa przedstawia obszar powiatu lubaczowskiego z rozległym otoczeniem – od Tarnogrodu i Jarosławia na zachodzie po Rawę Ruską i Niemirów na wschodzie. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej oraz liczne obiekty o walorach turystycznych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Na rewersie znajdują się opisy atrakcji turystycznych pochodzące z archiwum Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Cena detaliczna brutto 5,88 zł

 

Mapa Małopolski Przełom Wisły

Małopolski Przełom Wisły. Mapa turystyczna. Skala 1:65 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-12-2), Rzeszów 2021 r., format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa obejmuje odcinek doliny Wisły rozdzielający Wyżynę Lubelską na wschodzie od Wyżyny Kieleckiej i Równiny Radomskiej na zachodzie od ujścia Wyżnicy na południu po ujście Wieprza na północy. W zasięgu mapy znajdują się m.in. takie ważne miejscowości turystyczne, jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy, a także Gołąb, Kurów, Wilków, Janowiec, Poniatowa, Wąwolnica, Wrzelowiec, Karczmiska, Wojciechów, Końskowola, Solec nad Wisłą, Opole Lubelskie i Józefów nad Wisłą. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i nordic walking. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Aktualne wydanie zawiera siatkę współrzędnych geograficznych zgodną z GPS (system WGS84). Na rewersie mapy znajdują się podstawowe informacje krajoznawcze w układzie alfabetycznym oraz fotografie.

Cena detaliczna brutto 7,35 zł

Życie barwne jak paleta

Elżbieta Szołomiak, Życie barwne jak paleta. Rzeszów, 2021 (ISBN 978-83-66637-18-4), objętość 144 strony (bez okładki), format C5 (16,2 x 22,9 cm), oprawa twarda. Barwna i sugestywna opowieść autobiograficzna malarki Elżbiety Szołomiak o życiu, malarstwie, podróżach i nie tylko. Książka składa się z dwóch części: Impresje z życia i Impresje z podróży. W części pierwszej autorka przedstawia w niej swoje bogate przeżycia od wczesnej młodości po wiek dojrzały, eksponując swe powikłane relacje z osobami bliskimi oraz nieustanne zmagania z przeciwnościami losu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, a w szczególności to, jak w zgiełku codziennego życia można znaleźć czas i siły na pracę twórczą i ciekawe podróże. W kolejnych rozdziałach przedstawione są miejsca, osoby i wydarzenia, m.in. Dziadkowie i rodzice, Mój Ojciec, Dom rodzinny, Moje pierwsze małżeństwo, Pan Edmund Grzybowski, Jak budowałam dom w Ustroniu, Przeprowadzki, Moje drugie małżeństwo, Emigracja. Część druga zawiera ciekawe i trafne spostrzeżenia z licznych podróży autorki po świecie.

Cena detaliczna brutto 32,34 zł.