Nowości
wydawnicze

Roztocze

Polesie

województwo podkarpackie

Sklep

Wydawnictwo

Archiwum

Zamówienia

  • e-mail:
    pwlad@interia.pl

 

Elżbieta Szołomiak
Życie barwne jak paleta

Mapa Rowerem po Roztoczu
Skala 1:100 000

 

 

Mapa Rowerem po Roztoczu

Rowerem po Roztoczu. Mapa turystyczna. Skala 1:100 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2022 (ISBN 978-83-66637-28-3), format 670 x 945 mm (układ pionowy), składana do formatu 135 x 190 mm. Publikacja wydana na zamówienie gmin uczestniczących w projekcie "Rowerem po Roztoczu". Mapa przedstawia obszar Roztocza i okolic od linii Turobin - Biłgoraj - Tarnogród - Radawa na zachodzie po linię Grabowiec - Rachanie - Rawa Ruska na wschodzie. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej oraz liczne obiekty o walorach turystycznych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Na rewersie znajdują się opisy atrakcji turystycznych w 12 gminach Roztocza i okolic: Adamów, Bełżec, Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Jozefów, Krasnobród, Lubycza Królewska, Narol, Susiec, Szczebrzeszyn, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec.

Cena brutto 6,72 zł

 

Sezon na Roztocze i okolice. Mapa turystyczna. Skala 1:100 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-30-6), format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa wydana w maju 2022 r. na zlecenie Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Mapa przedstawia obszar Roztocza Zachodniego, Roztocza Środkowego i Równiny Biłgorajskiej (Puszczy Solskiej z Lasami Janowskimi) od Szastarki na północnym zachodzie po Lubyczę Królewską na południowym wschodzie i od Rudnika nad Sanem i Krzeszowa na południowym zachodzie po Grabowiec na północnym wschodzie. W zasięgu mapy znajdują się takie ważne miejscowości turystyczne, jak: Zamość, Biłgoraj, Frampol, Janów Lubelski, Józefów, Krasnobród, Susiec, Szczebrzeszyn i Zwierzyniec oraz obszar Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na mapie zaznaczone są obiekty o walorach turystycznych i rekreacyjnych oraz aktualne przebiegi szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, konnych oraz kajakowych na tle sieci drogowej i kolejowej, pokrycia terenu i wód oraz obszarów ochrony przyrody.

Mapa dostępna w Stowarzyszeniu Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec,
22-470 Zwierzyniec, ul. Słowackiego 2, e-mail: agrozwierzyniec@wp.pl, tel. 600 338 318
oraz na targach turystycznych i imprezach turystycznych w regionie

Powiat lubaczowski

Powiat lubaczowski. Mapa turystyczna. Skala 1:75 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2021 (ISBN 978-83-66637-21-4). Publikacja wydana na zlecenie Powiatu Tomaszowskiego. Mapa przedstawia obszar powiatu lubaczowskiego z rozległym otoczeniem – od Tarnogrodu i Jarosławia na zachodzie po Rawę Ruską i Niemirów na wschodzie. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej oraz liczne obiekty o walorach turystycznych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Na rewersie znajdują się opisy atrakcji turystycznych pochodzące z archiwum Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Cena brutto 4,20 zł

 

Mapa Małopolski Przełom Wisły

Małopolski Przełom Wisły. Mapa turystyczna. Skala 1:65 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-12-2), Rzeszów 2021 r., format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa obejmuje odcinek doliny Wisły rozdzielający Wyżynę Lubelską na wschodzie od Wyżyny Kieleckiej i Równiny Radomskiej na zachodzie od ujścia Wyżnicy na południu po ujście Wieprza na północy. W zasięgu mapy znajdują się m.in. takie ważne miejscowości turystyczne, jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy, a także Gołąb, Kurów, Wilków, Janowiec, Poniatowa, Wąwolnica, Wrzelowiec, Karczmiska, Wojciechów, Końskowola, Solec nad Wisłą, Opole Lubelskie i Józefów nad Wisłą. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i nordic walking. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Aktualne wydanie zawiera siatkę współrzędnych geograficznych zgodną z GPS (system WGS84). Na rewersie mapy znajdują się podstawowe informacje krajoznawcze w układzie alfabetycznym oraz fotografie.

Cena brutto 6,72 zł

Elżbieta Szołomiak, Życie barwne jak paleta. Rzeszów, 2021 (ISBN 978-83-66637-18-4), objętość 144 strony (bez okładki), format C5 (16,2 x 22,9 cm), oprawa twarda. Barwna i sugestywna opowieść autobiograficzna malarki Elżbiety Szołomiak o życiu, malarstwie, podróżach i nie tylko. Książka składa się z dwóch części: Impresje z życia i Impresje z podróży. W części pierwszej autorka przedstawia w niej swoje bogate przeżycia od wczesnej młodości po wiek dojrzały, eksponując swe powikłane relacje z osobami bliskimi oraz nieustanne zmagania z przeciwnościami losu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, a w szczególności to, jak w zgiełku codziennego życia można znaleźć czas i siły na pracę twórczą i ciekawe podróże. W kolejnych rozdziałach przedstawione są miejsca, osoby i wydarzenia, m.in. Dziadkowie i rodzice, Mój Ojciec, Dom rodzinny, Moje pierwsze małżeństwo, Pan Edmund Grzybowski, Jak budowałam dom w Ustroniu, Przeprowadzki, Moje drugie małżeństwo, Emigracja. Część druga zawiera ciekawe i trafne spostrzeżenia z licznych podróży autorki po świecie.

Cena brutto 21,00 zł.