Nowości
wydawnicze

Roztocze

Polesie

województwo podkarpackie

Sklep

Wydawnictwo

Archiwum

Zamówienia

  • e-mail:
    pwlad@interia.pl

 

Elżbieta Szołomiak
Życie barwne jak paleta

Marek Olszewski
Droga św. Jakuba z Brzozowa do Pilzna

 

 

Droga św. Jakuba z Brzozowa do Pilzna. Przewodnik pielgrzyma i turysty

Marek Olszewski, Droga św. Jakuba z Brzozowa do Pilzna. Przewodnik pielgrzyma i turysty. Zabytki, rezerwaty przyrody, historyczne miejsca, miasta i wioski. Wydanie pierwsze, Rzeszów 2021 (ISBN 978-83-66637-24-5), format 14 x 20 cm, oprawa miękka, klejona. Przewodnik prezentuje jeden z wariantów Drogi św. Jakuba rozpoczynający się w Brzozowie na Podkarpaciu, a kończący się w Pilźnie, gdzie łączy się z Drogą św. Jakuba Via Regia, wiodącą do Santiago de Compostela. Droga opisana w przewodniku wiedzie przez m.in. Starą Wieś koło Brzozowa, Blizne, Czarnorzeki, Zamek w Odrzykoniu, Rzepnik, Strzyżów, Wielopole Skrzyńskie, Głobikową, Dobrków i Pilzno. Przedstawione są też liczne miejscowości i obiekty w pobliżu szlaku (Kombornia, Korczyna, Głobikówka i wiele innych).

Waga z opakowaniem 0,25 kg

Cena brutto 39,90 zł (liczba egzemplarzy ograniczona)

 

Elżbieta Szołomiak, Życie barwne jak paleta. Rzeszów, 2021 (ISBN 978-83-66637-18-4), objętość 144 strony (bez okładki), format C5 (16,2 x 22,9 cm), oprawa twarda. Barwna i sugestywna opowieść autobiograficzna malarki Elżbiety Szołomiak o życiu, malarstwie, podróżach i nie tylko. Książka składa się z dwóch części: Impresje z życia i Impresje z podróży. W części pierwszej autorka przedstawia w niej swoje bogate przeżycia od wczesnej młodości po wiek dojrzały, eksponując swe powikłane relacje z osobami bliskimi oraz nieustanne zmagania z przeciwnościami losu, pełne niespodziewanych zwrotów akcji, a w szczególności to, jak w zgiełku codziennego życia można znaleźć czas i siły na pracę twórczą i ciekawe podróże. W kolejnych rozdziałach przedstawione są miejsca, osoby i wydarzenia, m.in. Dziadkowie i rodzice, Mój Ojciec, Dom rodzinny, Moje pierwsze małżeństwo, Pan Edmund Grzybowski, Jak budowałam dom w Ustroniu, Przeprowadzki, Moje drugie małżeństwo, Emigracja. Część druga zawiera ciekawe i trafne spostrzeżenia z licznych podróży autorki po świecie.

Cena brutto 21,00 zł.

 

Powiat lubaczowski

Powiat lubaczowski. Mapa turystyczna. Skala 1:75 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład, Rzeszów 2021 (ISBN 978-83-66637-21-4). Publikacja wydana na zlecenie Powiatu Tomaszowskiego. Mapa przedstawia obszar powiatu lubaczowskiego z rozległym otoczeniem – od Tarnogrodu i Jarosławia na zachodzie po Rawę Ruską i Niemirów na wschodzie. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i wodnej oraz liczne obiekty o walorach turystycznych. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Na rewersie znajdują się opisy atrakcji turystycznych pochodzące z archiwum Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Mapa dostępna w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie

 

Mapa Małopolski Przełom Wisły

Małopolski Przełom Wisły. Mapa turystyczna. Skala 1:65 000. Wydawnictwo Turystyczne Paweł Wład (ISBN 978-83-66637-12-2), Rzeszów 2021 r., format 96 x 67 cm, po złożeniu 12 x 22,5 cm. Mapa obejmuje odcinek doliny Wisły rozdzielający Wyżynę Lubelską na wschodzie od Wyżyny Kieleckiej i Równiny Radomskiej na zachodzie od ujścia Wyżnicy na południu po ujście Wieprza na północy. W zasięgu mapy znajdują się m.in. takie ważne miejscowości turystyczne, jak: Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy, a także Gołąb, Kurów, Wilków, Janowiec, Poniatowa, Wąwolnica, Wrzelowiec, Karczmiska, Wojciechów, Końskowola, Solec nad Wisłą, Opole Lubelskie i Józefów nad Wisłą. Na mapie zaznaczono aktualną sieć szlaków turystyki pieszej, rowerowej i nordic walking. Legenda mapy opracowana jest w wersji polsko- i anglojęzycznej. Aktualne wydanie zawiera siatkę współrzędnych geograficznych zgodną z GPS (system WGS84). Na rewersie mapy znajdują się podstawowe informacje krajoznawcze w układzie alfabetycznym oraz fotografie.

Cena brutto 6,30 zł